UNENÄGUDE SELETAJA - Mida ütlevad unenäod sinu tervise või eluviiside kohta?

Unenäod pakuvad inimestele sagedast kõneainet. 
Kas unes nähtut tasub tõsiselt võtta või ei? 
Teadlaste sõnul võivad meie unenäod anda vihjeid tervisliku seisundi ning tekkivate terviseprobleemide kohta.


                Õudusunenäod
Võimalikud põhjustajad: südameprobleemid, migreen, beetablokaatorid, magamatus.
Loughboroughi ülikooli professor Jim Horne kinnitas, et beetablokaatorid on tuntud õudusunenägude põhjustajad, kirjutab news.com.au.
Samuti on uuringutest selgunud, et südame rütmihäired on õudusunenägude põhjustajateks. Nimelt kannatavad nende häiretega inimesed ka hingamisprobleemide käes, mis mõjub ajule. Samuti on teadlased leidnud, et hirmutavatele õudusunenägudele on sageli eelnenud migreenihoog.
Veel võib vähene uneaeg tekitada uneparalüüsi ehk unehalvatust, mille tagajärjel tunneb inimene, et ta ei suuda end liigutada, keegi on temaga ühes ruumis või midagi surub rinnale. Seisund tekib enne uinumist või ärkamist.
Sagedased unenäod
Võimalikud põhjustajad: liiga külm või palav temperatuur, valud, hormoonid.
Mida häiritum on uni, seda sagedamini ärkad une ajal üles ning seda suurem on tõenäosus, et mäletad unenägu, kinnitas Jim Horne.
Vägivaldsed unenäod
Võimalikud põhjustajad: Alzheimeri, Parkinsoni tõbi.
Teadlaste sõnul tekib säärane unehäire muutuste tõttu ajus ning on omane Alzheimeri või Parkinsoni tõve põdejatele. Seejuures võib unehäire tekkida juba kümme aastat enne haiguse väljaarenemist. Inimene näeb pidevalt vägivaldseid ja häirivaid unenägusid rünnakutest.
Seksuaalsed unenäod
Võimalik põhjustaja: loominguline periood.
Seksuaalsed unenäod on levinud igas vanuses, kuid nende esinemine sageneb, kui inimene saab vanemaks. Eriti rohkelt on neid üle 60-aastastel inimestel, kinnitas psühholoog Ian Wallace. Nende põhjustajatena nähakse loomingulist perioodi inimese elus. Näiteks muutub sellel perioodil inimese elukorraldus, tal tekivad uued hobid jne.
Kummalised või meeldejäävad unenäod
Võimalikud põhjustajad: alkohol, ravimid.
Pärast pidu või alkoholi tarbimist nähakse sageli kummalisi ja elulisi unenägusid. Bostoni ülikooli meditsiinidoktor Patrick McNamara kinnitas, et joobe tõttu võib inimene olla teatud perioodil pooleldi ärkvel. Alkohol lõhustub organismis ööga ning vabanevad ained mõjutavad aju.

Otsing sellest blogist

UNENÄGUDE SELETUSED ALGUSTÄHE JÄRGI

A B E G H I J K L M N O P R S T U V Õ Ä Ö Ü

UNENÄOS RÄÄKIMINE - MIKS ME SEDA TEEME ?

UNENÄOS RÄÄKIMINE - MIKS ME SEDA TEEME ?
Mis on esimene asi, mis sulle pähe tuleb, kui su partner ütleb sulle hommikul, et sa rääkisid öösel unes? Loomulikult hirm, et sa rääkisid midagi sellist, mida poleks tohtinud.

MIDA TÄHENDAVAD ERINEVATEL NÄDALAPÄEVADEL NÄHTUD UNENÄOD?

MIDA ÜTLEVAD UNENÄOD SINU TERVISE JA ELUVIISIDE KOHTA ?

MIDA ÜTLEVAD UNENÄOD SINU TERVISE JA ELUVIISIDE KOHTA  ?
Unenäod pakuvad inimestele sagedast kõneainet. Kas unes nähtut tasub tõsiselt võtta või ei? Teadlaste sõnul võivad meie unenäod anda vihjeid tervisliku seisundi ning tekkivate terviseprobleemide kohta.

MIDA TÄHENDAB UNENÄOS RAHA NÄGEMINE

MIDA TÄHENDAB UNENÄOS RAHA NÄGEMINE
Paljudes unenägudes tähendab raha, et teie käes on võim midagi teha või muuta; ka võib see olla võimupositsioon, isegi kellegi allutamine.

MIDA TÄHENDAB, KUI NÄED UNES OMA KOERA, KASSI VÕI MUUD LEMMIKLOOMA?

MIDA TÄHENDAB, KUI NÄED UNES OMA KOERA, KASSI VÕI MUUD LEMMIKLOOMA?
Unenägudes esindavad koerad neid loomuomadusi, mis neil ka tegelikult on: lojaalsust ja sõprust. Kui sul on koeraunenägu, mõtle sellele, kas koera käitumine unes peegeldab ehk mõnda suhet, mis sul päriselus kellegagi on.

MIDA TÄHENDAB, KUI NÄED UNES AVALIKUS KOHAS ALASTI OLEMIST?

MIDA TÄHENDAB, KUI NÄED UNES AVALIKUS KOHAS ALASTI OLEMIST?
Avalikus kohas enda alasti avastamine on üks klassikalisi unenägusid ning peegeldab haavatavuse tunnet, mida oled kogenud päriselus.

MIDA TÄHENDAB SINU UNES NÄHTUD INIMENE?

MIDA TÄHENDAB SINU UNES NÄHTUD INIMENE?
Unenägude seletaja on põnev ja salapärane ning võib anda vastuseid sind päevases elus vaevavatele küsimustele. Vaata järgi, mida tähendas sinu unenäos olnud inimene.

MIDA TÄHENDAB, KUI NÄED UNES SEKSI KOLLEEGIGA?

MIDA TÄHENDAB, KUI NÄED UNES SEKSI KOLLEEGIGA?
Unes ei ole seks seotud füüsilise suhtega, mida sa tahaksid, vaid hoopis psühholoogilise liiduga.