Kuidas mäletada unenägu

UNENÄGU on pirtsakas, vahepeal sa mäletad UNENÄGU ja teine kord sa nii väga soovid, et sa mäletaksid oma UNENÄGU, aga ei meenu mitte midagi. 

Inimesed on otsinud sajandeid nippe, kuidas mäletada oma unenägusid. Kirgas UNENÄGU ehk teadvusel uni on UNENÄGU, mille nägija on teadlik sellest, et ta näeb und. 

Kahjuks ei ole kõik inimesed selles osas võrdsed, mõned mäletavad oma unenägusid paremini kui teised. 

See on seotud aju verevarustusega ja inimestel, kes mäletavad oma unenägusid paremini, on see osa magamise ajal aktiivsem. 

Kui sul on raskusi oma unenägude meenutamisega, siis on mõned tehnikad, mille abil on võimalik neid paremini mäletada.

1. Pea päevikut.

Ükskõik, kas sa mäletada neid või mitte, siis teadlased on tõestanud, et kõik näevad unenägusid. Tavaliselt on nii, et kohe pärast seda, kui sa voodist püsti tõused on need kahjuks ununenud. Mõned inimesed hoiavad voodi kõrval päevikut ja pastakat, et saaks vahetult pärast silmade avamist kohe unenäo üles kirjutada, sest mida rohkem aega edasi läheb seda vähem sa nähtut mäletad.

2. Räägi oma unenäost kellelegi.

See toimib samamoodi nagu päeviku pidamine. Proovi oma unenäost kohe pärast üles ärkamist kellelegi rääkida.

3. Jää samasse asendisse.

Kui sa tahad oma unenägu mäletada, siis ära muuda pärast ärkamist asendit. Palju lihtsam on midagi meenutada, kui sa oled samas asendis, kui sa seda kogesid. Samasse asendisse jäämine ei garanteeri, et sa oma unenägu kindlasti mäletad, aga see võib sind aidata.

4. Kirgas unenägu

Teadlased ütlevad, et piisavalt proovides saavad mõned inimesed oma unenägusid kontrollida või vähemalt olla teadlikud sellest, mida nad näevad, seda nimetatakse kirkaks unenäoks. Põhimõtteliselt pead sa olema teadlik sellest, et sa näed und ja suudad seda vajadusel muuta või kontrollida.

5. Lükka oma äratuskella edasi

Teadlased on leidnud seose kirgaste unenägude ja äratuskella edasilükkamise vahel. Nimelt peaks äratuskella edasi lükkamine ja lühikese une tegemine aitama unenägusid mäletada ning isegi neid kontrollida. See ei ole muidugi parim viis, kuidas ennast hästi välja puhata, aga see on üks võimalustest. 

Otsing sellest blogist

UNENÄGUDE SELETUSED ALGUSTÄHE JÄRGI

A B E G H I J K L M N O P R S T U V Õ Ä Ö Ü

UNENÄOS RÄÄKIMINE - MIKS ME SEDA TEEME ?

UNENÄOS RÄÄKIMINE - MIKS ME SEDA TEEME ?
Mis on esimene asi, mis sulle pähe tuleb, kui su partner ütleb sulle hommikul, et sa rääkisid öösel unes? Loomulikult hirm, et sa rääkisid midagi sellist, mida poleks tohtinud.

MIDA TÄHENDAVAD ERINEVATEL NÄDALAPÄEVADEL NÄHTUD UNENÄOD?

MIDA ÜTLEVAD UNENÄOD SINU TERVISE JA ELUVIISIDE KOHTA ?

MIDA ÜTLEVAD UNENÄOD SINU TERVISE JA ELUVIISIDE KOHTA  ?
Unenäod pakuvad inimestele sagedast kõneainet. Kas unes nähtut tasub tõsiselt võtta või ei? Teadlaste sõnul võivad meie unenäod anda vihjeid tervisliku seisundi ning tekkivate terviseprobleemide kohta.

MIDA TÄHENDAB UNENÄOS RAHA NÄGEMINE

MIDA TÄHENDAB UNENÄOS RAHA NÄGEMINE
Paljudes unenägudes tähendab raha, et teie käes on võim midagi teha või muuta; ka võib see olla võimupositsioon, isegi kellegi allutamine.

MIDA TÄHENDAB, KUI NÄED UNES OMA KOERA, KASSI VÕI MUUD LEMMIKLOOMA?

MIDA TÄHENDAB, KUI NÄED UNES OMA KOERA, KASSI VÕI MUUD LEMMIKLOOMA?
Unenägudes esindavad koerad neid loomuomadusi, mis neil ka tegelikult on: lojaalsust ja sõprust. Kui sul on koeraunenägu, mõtle sellele, kas koera käitumine unes peegeldab ehk mõnda suhet, mis sul päriselus kellegagi on.

MIDA TÄHENDAB, KUI NÄED UNES AVALIKUS KOHAS ALASTI OLEMIST?

MIDA TÄHENDAB, KUI NÄED UNES AVALIKUS KOHAS ALASTI OLEMIST?
Avalikus kohas enda alasti avastamine on üks klassikalisi unenägusid ning peegeldab haavatavuse tunnet, mida oled kogenud päriselus.

MIDA TÄHENDAB SINU UNES NÄHTUD INIMENE?

MIDA TÄHENDAB SINU UNES NÄHTUD INIMENE?
Unenägude seletaja on põnev ja salapärane ning võib anda vastuseid sind päevases elus vaevavatele küsimustele. Vaata järgi, mida tähendas sinu unenäos olnud inimene.

MIDA TÄHENDAB, KUI NÄED UNES SEKSI KOLLEEGIGA?

MIDA TÄHENDAB, KUI NÄED UNES SEKSI KOLLEEGIGA?
Unes ei ole seks seotud füüsilise suhtega, mida sa tahaksid, vaid hoopis psühholoogilise liiduga.